Haber

CHP Gaziantep İl Başkanı istifa etti

CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar, dün yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uçar, şunları söyledi:

“Değerli Cumhuriyet Halk Partisi mensupları, sevgili Gaziantepliler, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir adım daha ileriye taşımak için hayatım boyunca mücadele ettim. Bu süreçte il başkanı olarak 14 ve 28 Mayıs seçimlerine kadar partimizin alabileceği en yüksek oyu almaya çalıştık.

Partimizin Gaziantep’te uzun süredir düşüşte olan oylarını yüzde 15’ten yüzde 20,4’e çıkardık. Ancak bu artış seçimleri kaybettiğimiz için bir anlam kazanmadı.

Tüm kamuoyunun yakından takip ettiği gibi partimizde de kongre takvimi başlamıştır. Parti içi demokrasimize katkı sağlamak amacıyla 2 yılı aşkın süredir gururla sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gaziantep İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Bundan önceki hayatımda nasıl partimin emrindeysem, partimin de emrinde olacağımı kamuoyunun bilmesini isterim.

Görevim süresince birlikte çalıştığımız ilçe başkanlarımız, birlikte çalıştığımız milletvekillerimiz ve Karkamış Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm il idare meclisi üyelerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu